משלוח מבוטח חינם

תכשיטי יעל מעל 40 שנות פעילות

טבעת יהלום קראט

 יהלום קראט נחשב מאז ומתמיד  ליהלום במשקל מכובד ומרשים.

המשקל של הקראט מגיע ממשקלו של גרעין עץ החרוב, גרעין עץ החרוב המדובר היה  שוקל חמישית הגרם (פעם שקלתי בעצמי גרעין של עץ החרוב ומשקלו היה קצת שונה),שזה בעצם משקל של יהלום קראט ומכאן בעצם הגיעו המשקלים של היהלומים .משקל של יהלום נמדד בנקודות, 100 נקודות זה קראט, וקראט הוא חמישית גרם זאת אומרת ש 5 קראט יהלומים זה גרם אחד.

הרבה גברים רוצים לקנות לאישה שהם רוצים להתארס איתה טבעת יהלום של קראט, כי זה גודל יפה מאוד ,נחשב ונחשק מאוד.

בדרך כלל טבעות קראט, משובצות בטבעת ,שמה שתופס את היהלום זה שיניים , בדרך כלל לא משבצים שיבוץ "מריחה" בטבעת קראט, מהסיבה ששיבוץ מריחה או לפי שם אחר שיבוץ "כוס" סוגר את אבן מסביב והיא נראית קטנה יותר .

אחת מהטבעות המפורסמות בעולם ,זה טבעת בסגנון "טיפאני" שזה בעצם יהלום מרכזי שמשני צדדיו יש עוד שני יהלומים ,שגורמים לטבעת להראות עשירה הרבה יותר.

מחירה של טבעת קראט נמדדת בעיקר לפי ערך היהלום המרכזי.

יהלום נקי ולבן של טבעת יכול להגיע גם למחירים של עד  20,000 שקלים ואף יותר, תלוי ברמת הניקיון של היהלום וצבעו , ככל שהוא יותר נקי מתכלילים ולבן יותר וצלילותו טובה יותר מחירו יקר יותר .

טבעות יהלומים , בדרך כלל נמכרות עם תעודה גמולוגית , תעודה של אחת מחברות בדיקת היהלומים, שזה רעיון טוב ,אבל לא הכרחי ,אם הבודק של היהלומים הוא גמולוג מוסמך, התעודה מתארת את רמת הניקיון וצבעו של היהלום.

הבית שתופס את היהלום נקרא "שאטון" וכמו שאמרתי מקודם, יש כמה סוגי  "שאטונים" המינימום זה שלושה שיניים , אבל לא מומלץ לקראט אלא אם כן הן שיניים עבות וחזקות. מכאן זה עולה לארבע חמש ושש שיניים ואפילו קצת יותר ,תלוי במבנה הטבעת ,אבל בדרך כלל זה ארבע שיניים, כיוון שזה נותן הכי הרבה אפקט לגודל היהלום. ושטחו העליון של היהלום  נראה הכי חשוף. כשקונים טבעת של יהלום קראט ,כדאי לקנות טבעת איכותית ,שעשויה היטב וזאת בגלל שאפילו הרכיבים של הטבעת שנראים לנו פשוטים ורגילים ,אותם החלקים  שתופסים את היהלום ומאפשרים שיבוץ חזק ויפה ,חייבים להיות עשויים מזהב שעובד בצורה המקצועית ביותר, שאם לא ,אז הוא יהיה חלש הרבה יותר והאפשרות שתפגע הטבעת בגלל מכה או שפשוף מתמשך הוא גדול . אז תמיד נרצה טבעת ,שאיכותה ברמה גבוהה . לפעמים ההפרש במחיר בין שתי טבעות שנראות כמעט זהות, יכול להיות הפרש של מאות שקלים ,רק בגלל רמת העבודה וההשקעה המקצועית בטבעת , ההבדל  ברמת הדחיסות של הזהב שגורם לו להיות הרבה יותר חזק ,מטבעת שהיא רק יציקה פשוטה, שזה דבר שלא נראה בעין לא מקצועית .

כשאני יושב ליד המיקרוסקופ שלי ומשבץ יהלום ,קודם כל אני תופס את היהלום ובודק אותו מכל הכיוונים ,כיוון שיהלום יכול להיות פגום בכל מיני נקודות ויכול להיות לו הרבה נקודות חלשות .יש הרבה אנשים שטועים וחושבים שיהלום לא יכול להישבר ,בגלל שהיהלום זה החומר הכי חזק בעולם ,אז צריך לדעת שכל  זה נכון ,אבל הוא הכי חזק בעולם לשריטה ,שום חומר לא יכול לשרוט יהלום וללטש אותו , אלא רק יהלום טחון יכול ללטש יהלום . אבל לעניין שבירה הוא הרבה יותר עדין ועל ידי שיבוץ לא נכון ,או מכה לא נכונה ביהלום הוא יכול להישבר ולפעמים להישבר בקלות. לכן כדאי מאוד שמשבץ מקצועי ישבץ אותו.

היהלום עצמו מלוטש בצורה מאוד מיוחדת ,נדבר על ליטוש עגול קלאסי , ליטוש זה מיוחד מאוד, בזה שהאור שנכנס ליהלום מלמעלה ונשבר על הקירות של הליטוש וחוזר האור למעלה ולא בורח מהצדדים של היהלום ,זה מה שגורם ליהלום לראות הרבה הרבה יותר נוצץ ויפה.

לפעמים אנשים קונים יהלום יקר ומתפשרים על טבעת לא איכותית  ובזה הם יכולים להרוס את כל חוויית הקנייה שלהם כי לאחר שנה-שנתיים יתחילו להישבר השיניים של הטבעת  והיהלום עלול ליפול וראינו מקרים כאלה….

טבעת איכותית, יהיה אפשר לזהות גם אחרי שנים רבות של שימוש  ,כי כמעט לא קורה לה כלום .היא נשארת יפה ואיכותית כי הזהב לא משתפשף בקלות ונשאר חזק .לא לשכוח, …..אחרי הכל אנחנו מדברים על זהב שנחשב מתכת רכה, זה לא פלדה .זהב הוא חומר עדין ורך הרבה יותר ממתכות אחרות ולכן כשאנחנו משבצים את טבעות היהלומים אזי אנחנו עובדים עם זהב שעשוי היטב, בגלל זה חשוב לעבוד עם צורף מומחה וטבעות איכותיות מאוד.

אצלנו בחנות אנחנו עובדים עם יצרני הטבעות מהאיכותיים ביותר שיש ,אנחנו משתדלים שהטבעות יהיו גם מהמודלים האחרונים והיפים ביותר ,אבל טבעות האירוסין הקלאסיות של אבן אחת מרכזית ,או עם שיבוץ בצדדים הן הנמכרות ביותר .

 יש נשים שאוהבות שהאבן תהיה גבוהה ויש נשים שאוהבות שהאבן תהיה קצת יותר נמוכה, זה תלוי בשאטון עצמו ,אפשר לארגן שאטון גבוה או שאטון נמוך ,העיקר שזה יהיה שאטון איכותי שיתאים לסוג השיבוץ הרצוי. ישנם אנשים שטועים וקונים טבעת עם שאטון גבוה שלא מתאים לשיבוץ גבוה ובגלל זה יכולה להיגרם תקלה מאוד מצטערת ,בגלל שהשיניים של השאטון גבוהות מדי אי אפשר לשבץ את היהלום חזק ,והיהלום יקבל מכה וייפול ויאבד.

צבע הזהב של טבעת יהלום זה בדרך כלל או צהוב או לבן. זה עניין אופנתי.

צהוב ולבן זה שני צבעי הזהב שנמכרים הכי הרבה בתכשיטים קלאסיים. בתכשיטים של סגנון עתיק למשל ,אוהבים זהב אדום ,אבל לא נדבר על זה כרגע ,זה מאמר אחר…

בדרך כלל ,כשקליינט קונה טבעת עם יהלום קראט, אז הוא לא ירצה שהרושם המיוחד שנותן הגודל של יהלום קראט ,שזה 6.5 מ"מ קוטר, יאבד .אז הוא לא ייקח טבעת של יהלום מרכזי עם שיבוץ סביב היהלום המרכזי ,כי זה מאבד קצת מהרושם של היהלום המרכזי . רק אולי סגנון tiffany שהיהלום המרכזי עדיין בולט ,ומשני הצדדים של היהלום ישנם שני יהלומים קטנים יותר שצמודים ליהלום המרכזי ,אבל נמוכים יותר, שזה עדיין נראה מרשים ויפה. המילה יהלום "קראט" תמיד עושה טוב לנושאת אותה (-:

לאחר שקונים טבעת כזאת ,אפשר לצרף אליה טבעת פס יהלומים באותו הרוחב או קצת פחות שנצמדת לטבעת הקראט ומתאימות מאוד ביחד ומבליטות אחת את השנייה.

אנחנו ב"תכשיטי יעל" גם גמולוגים מומחים וגם צורפים ומשבצים ברמה הגבוהה ביותר .   מאז 1983 אנחנו משרתים נאמנה את כלל לקוחותינו ונותנים שירות גם לחנויות אחרות.    אתם מוזמנים אלינו לחנות בירושלים רחוב יפו 101 . גם כשאתם קונים באינטרנט יש לתכשיט שלכם בית.

עיצוב תכשיטי זהב

לפני כשלושים שנה ,לאחר שחרורי מצה"ל, התחלתי את דרכי כמוכר בחנות התכשיטים של אבי . בהתחלה כמובן לא הבנתי דבר וחצי דבר על הכנת תכשיטים

צמידים בעיצוב אישי

הצמידים כתכשיט מוכרים לאדם כבר אלפי שנים, על פי מחקרים, הצמידים הראשונים נוצרו במצרים עוד לפני כ 5000 שנים ,כשהמפורסם שבהם הוא צמיד החרפושית שייצג

עגילים בעיצוב אישי

עיצוב עגילים נתון בדרך כלל בידי אומנים שמעצם עבודתם מחפשים תמיד רעיונות חדשים לעיצוב. אלמנטים נוספים שיהיה אפשר להשתמש בהם כעגילים ,חומרים חדשים שונים ומשונים

דילוג לתוכן